Policjantka z Lublińca – wicemistrzynią w narciarstwie alpejskim

Data publikacji 08.03.2018

Na stoku stacji narciarskiej „Zwardoń SKI” odbyły się III Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Narciarstwie Alpejskim. W zawodach wzięło udział ponad 160 narciarzy, w tym policjanci z KPP w Lublińcu. Po zakończeniu zaciętej rywalizacji, na podium stanęła st. asp. Agnieszka Ziaja

W piątek na stoku stacji narciarskiej „Zwardoń SKI” odbyły się III Wojewódzkie Zawody w Narciarstwie Alpejskim. Organizatorami zawodów byli: Wydział Doboru i Szkolenia KWP w Katowicach, Komenda Powiatowa Policji w Żywcu, Zarząd Wojewódzki i Terenowy NSZZ Policjantów oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA Region Żywiec. W zawodach wzięło udział ponad 160 osób Lubliniecką komendę reprezentowali st. asp. Agnieszka Ziaja, podkom. Michał Krus i nadkom. Marcin Kasyk.

Mistrzostwa rozegrano w kilku kategoriach: kobiety - open, mężczyźni do lat 40, mężczyźni powyżej lat 40, emeryci, snowboard oraz najlepsza drużyna. W kategorii „Kobiety” na drugim miejscu uplasowała się policjantka z KPP w Lublińcu – st. asp. Agnieszka Ziaja Zawody zorganizowane zostały z myślą o podnoszeniu sprawności fizycznej oraz propagowaniu wśród mundurowych sportów zimowych. Impreza była także doskonałą okazją do wymiany doświadczeń zawodowych. Najlepszym zawodnikom puchary wręczał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotr Kucia oraz zaproszeni goście.

Naszej zwyciężczyni i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!