Dzielnicowy Bliżej Nas

Rejon dzielnicowego nr XVI - plan działania

Celem działań priorytetowych lublinieckich dzielnicowych, jest wskazanie istotnych problemów w danym rejonie służbowym dzielnicowego oraz dążenie do skutecznej eliminacji zagrożenia bądź jego zminimalizowania. Jest to narzędzie, którego celem jest uspołecznienie zadań realizowanych przez dzielnicowych i ma służyć zwiększeniu kontaktów dzielnicowego ze społeczeństwem, dla skutecznego współdziałania z mieszkańcami na rzecz poprawy bezpieczeństwa w danym rejonie.

PLAN

działania priorytetowego dla rejonu służbowego nr XVI

na okres od 01.02.2024 r. do 31.07.2024 r.

1.Charakterystyka zdiagnozowanego zagrożenia w rejonie służbowym.

  1. Na terenie rejonu służbowego nr XVI miasto Woźniki dochodzi do nieprzestrzegania nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierząt (psów). Z rozpoznania dzielnicowego jak również informacji mieszkańców zgłaszanych bezpośrednio dzielnicowemu wiadomym jest, że w mieście Woźniki, dochodzi do nieprzestrzegania przedmiotowego przepisu. W trakcie podejmowanych czynności, prowadzonych rozmów wynika, że do przedmiotowego problemu dochodzi z uwagi na zaniedbania ze strony właścicieli psów, nieuwagę oraz nieznajomość przepisów i ewentualnych konsekwencji prawnych. Występowanie zdiagnozownego zagrożenia powoduje realne zagrożenie pogryzieniem lub/i stworzeniem niebezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przedmiotowe zagrożenie występuje przez cały okres z nasileniem występowania rui u suk (psów) co skutkuje wzrostem zagrożenia spowodowane ucieczką psów z posesji i przemieszczanie się ich po okolicy. Przedmiotowy problem został wskazany poprzez mieszkańców w ostatnim roku poprzez 12 interwencji tylko w rejonie miasta Woźniki oraz w następnych 6 w rejonie przyległym.

2.Zakładany cel do osiągnięcia.

Dążenie do zminimalizowania przypadków nieprzestrzegania przepisów dotyczących niezachowania środków ostrożności przy trzymaniu zwierząt na terenie dzielnicy nr XVI w mieście Woźniki poprzez zwiększenie świadomości właścicieli psów dot. konsekwencji prawnych wynikających z nieprzestrzegania zwyczajowych środków ostrożności przy trzymaniu zwierząt – art. 77 KW. Oczekiwaniami społecznymi dot. rozwiązania zdiagnozowanego problemu jest podniesienie subiektywnej oceny bezpieczeństwa mieszkańców. Ocena realizacji zamierzonych efektów nastąpi poprzez porównanie średniej ilości interwencji pomiędzy pierwszymi miesiącami trwania PDP a miesiącem ostatnim. Zakładany spadek ujawniania przypadków niezachowania środków ostrożności przy trzymaniu zwierząt zmniejszony o 75%.

Powrót na górę strony