Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu

Aktualności

Polecamy

telefon dla zagranicznych turystów
koperta zycia
Stop agresji drogowej
Racism
Policjant, który mi pomógł

Ruch drogowy

 1. Zagrożony pieszy

  Pamiętajmy, że jesień to pora roku, kiedy spotykamy się ze szczególnymi zagrożeniami. Zła widoczność, szybko zapadający zmrok, opady deszczu, czy mgły to czynniki wymagające od kierowców i pieszych szczególnej koncentracji. Pamiętajmy jednak, że kiedy już dochodzi do zdarzenia drogowego z udziałem pieszego, to własnie pieszy odnosi najpoważniejsze obrażenia.

 2. Policjanci apelują o rozwagę do pieszych i rowerzystów

  Podczas minionego weekendu lublinieccy policjanci odnotowali dwa zdarzenia z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. W Pawonkowie, nietrzeźwy mężczyzna wtargnął na jezdnię wprost pod nadjeżdżający samochód. Mundurowi poszukują także świadków potrącenia rowerzysty, do którego doszło w Lubecku.

 3. Andrzej Imiołek skazany za kierowanie w stanie nietrzeźwości

  Przez najbliższe 5 miesięcy, Andrzej Imiołek nie będzie stanowił zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego. Decyzją częstochowskiego sądu, 30-letni mieszkaniec Herbów trafi za kratki na 5 miesięcy. Przez najbliższe 5 lat nie będzie mógł także kierować pojazdami mechanicznymi.

 4. Z osadzonymi o bezpieczeństwie

  W ramach programu dla skazanych odbywających karę pozbawienia wolności w Zakładzie Karnym w Sierakowie Śląskim, z osadzonymi spotkał się naczelnik lublinieckiej drogówki. Tematem przewodnim spotkania było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Szef drogówki omówił także cele i założenia kampanii „ Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie”, „ Rok pieszego” oraz „Kochasz – powiedz STOP wariatom drogowym”.

 5. Działania "Kontrola drogowa PIESZY"

  Ograniczenie zdarzeń drogowych drogowych z udziałem pieszych i poprawa bezpieczeństwa na drodze były głównym celem dzisiejszych działań pn. „Kontrola drogowa Pieszy”, przeprowadzonych przez policjantów z lublinieckiej drogówki. Mundurowi przypominają, że przepisy dotyczące ruchu drogowego nie obowiązują tylko kierujących pojazdami.

 6. 9-latek ranny w wypadku

  Policjanci ustalają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj w Koszęcinie. 30-letni motorowerzysta potrącił 9-latka, który wtargnął na jezdnię. Ranny chłopiec i motorowerzysta zostali przewiezieni do szpitala.

 7. Młodzi kierowcy, bez doświadczenia, uprawnień i dokumentów, ale z promilami i zakazem

  Podczas minionego weekendu lublinieccy policjanci zatrzymali dwóch młodych kierowców, których cechą wspólną był absolutny brak wyobraźni i stan nietrzeźwości. Jeden z mężczyzn nie posiadał uprawnień do kierowania, drugi podróżował bez wymaganych dokumentów i bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Posiadał za to sądowy zakaz prowadzenia pojazdów....

 8. Działania „Trzeźwość”

  Policjanci z drogówki od wczesnych godzin rannych prowadzą działania pn. "Trzeźwość”. Celem akcji jest skontrolowanie jak największej liczby kierujących i wyeliminowanie z dalszej jazdy osób, które jadą „na podwójnym gazie”.

 9. Apelowali o rozsądek

  W ramach trwającej kampanii „Kieruj się rozsądkiem” policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego lublinieckiej komendy przeprowadzili cykl spotkań z młodzieżą. Mundurowi przypomnieli młodym i przyszłym kierowcom o obowiązujących w ruchu drogowym przepisach i zasadach bezpieczeństwa.

 10. Działania „Trzeźwość” w powiecie lublinieckim

  Policjanci z Lublińca od wczesnych godzin rannych prowadzili działania „Trzeźwość”. Poprzez wyrywkowe kontrole stanu trzeźwości mundurowi sprawdzali czy kierowcy nie jeżdżą na tzw. „podwójnym gazie”. Niestety, w przypadku jednego z kierowców wynik okazał się pozytywny.