Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu

Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Racism
telefon dla zagranicznych turystów

Ruch drogowy

 1. Podsumowanie działań "Truck & Bus" w powiecie lublinieckim

  W miniony czwartek policjanci lublinieckiej drogówki wzięli udział w działaniach pn. "Truck & Bus". Szczególnie bacznie przyglądali się kierowcom autokarów i pojazdów ciężarowych. Stróże prawa skontrolowali łącznie 75 pojazdów.

 2. Z osadzonymi o bezpieczeństwie

  W ramach programu dla skazanych odbywających karę pozbawienia wolności w Zakładzie Karnym w Sierakowie Śląskim, z osadzonymi spotkał się naczelnik lublinieckiej drogówki. Tematem przewodnim spotkania było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Szef drogówki omówił także cele i założenia kampanii „ Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie”, „ Rok pieszego” oraz „Kochasz – powiedz STOP wariatom drogowym”.

 3. Działania "Kontrola drogowa PIESZY"

  Ograniczenie zdarzeń drogowych drogowych z udziałem pieszych i poprawa bezpieczeństwa na drodze były głównym celem dzisiejszych działań pn. „Kontrola drogowa Pieszy”, przeprowadzonych przez policjantów z lublinieckiej drogówki. Mundurowi przypominają, że przepisy dotyczące ruchu drogowego nie obowiązują tylko kierujących pojazdami.

 4. 9-latek ranny w wypadku

  Policjanci ustalają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj w Koszęcinie. 30-letni motorowerzysta potrącił 9-latka, który wtargnął na jezdnię. Ranny chłopiec i motorowerzysta zostali przewiezieni do szpitala.

 5. Młodzi kierowcy, bez doświadczenia, uprawnień i dokumentów, ale z promilami i zakazem

  Podczas minionego weekendu lublinieccy policjanci zatrzymali dwóch młodych kierowców, których cechą wspólną był absolutny brak wyobraźni i stan nietrzeźwości. Jeden z mężczyzn nie posiadał uprawnień do kierowania, drugi podróżował bez wymaganych dokumentów i bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Posiadał za to sądowy zakaz prowadzenia pojazdów....

 6. Działania „Trzeźwość”

  Policjanci z drogówki od wczesnych godzin rannych prowadzą działania pn. "Trzeźwość”. Celem akcji jest skontrolowanie jak największej liczby kierujących i wyeliminowanie z dalszej jazdy osób, które jadą „na podwójnym gazie”.

 7. Apelowali o rozsądek

  W ramach trwającej kampanii „Kieruj się rozsądkiem” policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego lublinieckiej komendy przeprowadzili cykl spotkań z młodzieżą. Mundurowi przypomnieli młodym i przyszłym kierowcom o obowiązujących w ruchu drogowym przepisach i zasadach bezpieczeństwa.

 8. Działania „Trzeźwość” w powiecie lublinieckim

  Policjanci z Lublińca od wczesnych godzin rannych prowadzili działania „Trzeźwość”. Poprzez wyrywkowe kontrole stanu trzeźwości mundurowi sprawdzali czy kierowcy nie jeżdżą na tzw. „podwójnym gazie”. Niestety, w przypadku jednego z kierowców wynik okazał się pozytywny.

 9. Podsumowanie działań „PASY”

  Wczoraj od 6.00 do 22.00 na terenie powiatu lublinieckiego i całego województwa śląskiego prowadzone były działania pod nazwą „PASY”. Podczas kontroli policjanci zwracali uwagę, czy podróżujący samochodami używają pasów bezpieczeństwa. Niestety, ponad połowa kontrolowanych zlekceważyła ten obowiązek.

 10. Działania "PASY"

  Lublinieccy policjanci uczestniczą dziś w ogólnopolskich działaniach pn. „PASY”. Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na to, czy kierujący oraz pasażerowie samochodów przestrzegają obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa, a także czy dzieci podróżujące w pojazdach są prawidłowo przewożone.